top of page
iridescent-water-splash-flowing-art-background-wallpaper-decoration.jpg

Vana & Kompansatör ürün gruplarımız ile verimli, kaliteli, dayanıklı çözümler sunuyoruz.  Global standartlara uygun kaliteli ürünlerimiz ile güven ve uzun vadeli iş ortaklıklarımızın temellerini oluşturuyoruz.

Hassas Kontrol

Kelebek vanalar açma kapama ve de debi ayarında kullanılırlar. Otomasyona uyarlanabilen, düşük basınç kayıpları ile çalışan, sızdırmazlık özelliğini her iki yönde sağlayan, ekonomik bir vana türüdür.

Kelebek Vanalar

Küresel vanalar, akışkanın kontrol edilmesini ve açılıp kapanmasını sağlar. Uygulama alanları, fabrika otomasyonundaki basit uygulamalardan kimya veya ilaç endüstrisindeki zorlu uygulamalara kadar uzanmaktadır.

Küresel Vanalar

Çek valf, çek vana veya tek yönlü valf, normalde sıvı akışkanların tek yönlü geçişine izin veren mekaniksel bir kontrol valfidir.  İşletme emniyeti yüksektir ve duruma göre komplike armatürlerin yerine geçebilirler.

Çekvalfler

Pislik tutucu, tesisat içerisinden geçen akışkanlarda olabilecek yabancı maddeleri filtreleyip temizlemek için kullanılan, boru tesisatlarında sıkça kullanılan, sistem sağlığı için önemli yere sahip bir vana grubu arasında yer almaktadır.

Pislik Tutucular

Pnömatik aktüatör, enerjiyi  mekanik harekete dönüştürür. Aktüatörün türüne bağlı olarak hareket döner veya doğrusal olabilir. Glob valf, kelebek valf, yön kontrol valfi, gibi kontrol valflerinin açılması veya kapanmasında kullanılırlar.

Pnömatik Aktüatörler

Elektrikli aktüatörler, elektrik motoru ile sağlanan tahrik kuvvetinin rotasyonel harekete dönüştürülmesini sağlayan güç aktarma elemanlarıdır.

Elektrikli Aktüatör

Yapısal bakımdan redüktörler, gövde içine yerleştirilmiş dişli çarklar, miller, yataklar gibi parçalardan oluşan kapalı dişli düzneklerdir. 

Redüktörler

Pistonlu vana, disk ve sitin yerine silindirik bir piston ve iki elastik, değiştirilebilir conta kullanılarak üretilen bir çeşit glob vanadır. Piston vanalar, bu yapılarından dolayı sızdırmazlık konusunda rakiplerine karşı büyük bir üstünlük taşımaktadırlar.

Pistonlu

Vana

Bıçaklı Vanalar, çamur ve aşındırıcı uygulamalar için geliştirilmiştir. Özellikle aşındırıcı partiküller içeren akışkanlarda sıklıkla kullanılırlar. Bu vanalar akışkan geçişini, akışa dik bir bıçak (sürgü) ile kestikleri için isimleri bıçaklı vanadır.

Bıçaklı
Vana

Boru tesisatlarında oluşan ve hat boyunca iletilen titreşim ve gürültüyü kauçuk gövdesi sayesinde giderir. Ayrıca , boru hattının maruz kaldığı sıcaklık farklarından doğan genleşme ve kasılmalara da tolerans sağlar. Kauçuk Kompansatör yanal ve açısal hareketlerde boru hattının dengelenmesini sağlar.

Kompansatörler

Vanalar & Kompansatörler

ai-generated-water-picture.jpg

Neden

Venüs Vana, sektöründe yıllardır çalışarak edindiği bilgi ve tecrübeyi heyecanı ile birleştiren genç ve dinamik bir ekiptir. Üretimini yapmakta olduğumuz vana grubu başta olmak üzere sektörde ihtiyaç duyulan diğer ürünleri de kaliteden ödün vermeden hızlı bir şekilde müşterilerine ulaştırmaktadır.

20 Yıllık Tecrübe

Venüs, geniş ürün yelpazesi ve kalite odaklı yaklaşımı ile yurt içi ve yurt dışı tüm müşterilerinin isteklerine hızlı ve verimli cevap verir, sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile müşterilerine sürdürülebilir, uzun vadeli çözüm ortaklığı sunar.

Uçtan Uca çözümler

yetkin

nitelikli

inovatif

Uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmet üretir, müşterilerinin taleplerini en iyi şekilde karşılamak için dünya genelinde bu sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek inovatif geliştirmeler ile lokal sektörü yönlendirir.

Global Standartlar

Satış öncesi kalite, dokümantasyon  terminlere bağlılık  konularındaki hassasiyetinin yanısıra Venüs  Satış Sonrası Destek noktasında her türlü geri dönüşünüze hızlı ve kaliteli bir iletişimle cevap verir.

Satış Sonrası Destek

ENERJİ

SU & ATIK ARITMA

ENDÜSTRİYEL TESİSLER

İLAÇ & BİYOTEKNOLOJİ

KONUT & KAMU PROJELERİ

MARİN LİMAN

Sektörler

2023
Fiyat Listesi

bottom of page